Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada Safir Soru Cevap Gutenberg bloğunu kullanılarak oluşturulmuş örnek bir soru cevap sayfası görmektesiniz.

Sistre Cila Nedir ?

Sistre cila, ahşap parkenin görünümünü değiştiren, kullanım ömrünün de uzamasını sağlayan işlemlere verilen addır. Parke cilalama yapılması için sistre uygulaması yani parke zımparalama yapılması şarttır. Ahşap yer döşemelerine uygulanır ve uygulama sırasında profesyonel ekibimiz, deforme olmuş parkeleri onarırken boşlukları doldurur. Yüzeyin pürüzsüzlerini gidermek için tozsuz sistre makinası ile zımpara işlemi uyguladıktan sonra ahşap yüzeylerdeki çiziklerin yol açtığı deformasyonun giderilmesi sağlanır. Burada müşterilerimizin parke çizikleri giderilmesi hakkında dikkat etmesi gereken husus çizik olan bölümlerin en kısa zamanda sistre cila yaptırmaktır. Ahşap yapısı gereği havadaki nemi emer bir süre sonra kararmalar başlar. Parke kararması sorunu yaşayan müşterilerimizin geç olmadan ahsap zemini koruyucu bir katman oluşturup nem çekmesini engelleyen parke cilası ile tekrar kaplatmalidirlar. Sistre işlemi tamamlandıktan sonra parkeye cila kaplama işlemi yapılır böylelikle proje tamamlanmış olur.Firmamıza bağlı profesyonel ekibimizle iletişim kurduğunuzda, sistre cila işlemli için herhangi bir işlem yapılmadan önce uygulama yapılacak eski parkeler ve eski parke cilası ekibimiz tarafından kontrol edilir. Değiştirilmesi gereken parkenin olması durumunda, lokal parke tamiri işlemi yapılır. Sorun çözülerek gerekli önlemler alındıktan sonra daha önce sistre cila işleminine geçilir.Ahşap parkenin durumuna göre kullanılması gereken zımpara çeşidi belirlenir. Parkenin şekline uygun olacak şekilde zımpara işlemi yapılır. Tecrübeli ustalarımız, parke üzerinde ki deformasyonu gidermek için parkenin aldığı şekle göre zımpara işlemini ustalıkla yapmakta, parkenin görüntüsü daha iyi hale gelmektedir.

Parke Sistre Cila Nasıl yapılır ?

Solvent veya su bazlı olarak üretilen ve uygulama sonrasında koku meydana getirmeyen, kullanım açısından kolay parke cilaları tercih edilmelidir. Kuruma süresi cilanın kalitesi ve ortamın sıcaklığına göre değişmektedir 4 – 12 saat aralığında olsada cila işleminin başarılı olması için uygulama yapan ustalarımızın uyarılarına özenle uyulmasını önermekteyiz. Uygulama yapılacak alanda ki boşlukların doldurularak zımparalanması temizlenip tozdan arındırılması ve cilalanması kadar yapılan işlem sonrası kullanım ve temizlik talimatlarına uyulması yaşam alanlarınızın kalitesini korumaktadır.
Masif parke, lamine parke rabıta parke lambiri ahşap karo ireko deck gibi ahşaptan üretimi yapılan zemin döşemelerine rahatlıkla parke sistre cila uygulanabilmektedir. Uygulama yapılacak parkelerin ahşaptan üretilmiş olması gerekmektedir. Kağıt kaplama olan ürünlere sistre cila işlemi yapılamaz. Laminat parke bir geri dönüşüm ürünü olup ahşap tozlarının preslenerek elde edilir, dış yüzeyi desenli kağıt ile kaplanır. Bu tarz ürünlerde zemindeki sorunun çözümü genelde zemini tekrar kaplatmaktır. Ahşap parke üzerinde meydana gelen deformasyonlar ve parlaklığın azalması gibi sorunlar, sistre cila ve parke boyama uygulamasını profesyonel olarak yapan ustalarımızın bilgi ve tecrübesi sayesinde kolaylıkla ortadan kaldırılır.

Parke Sistre Cila Fiyat Nasıl Sorgulama

Sistre cila fiyat uygulamada kullanılmakta olan malzeme türü, uygulama yapılacak yüzeyde ki ahşabın çeşidi, uygulama alanının büyüklüğü ve hasarlı parkelerin değiştirilme işlemi gibi etkenler fiyatın belirlenmesini sağlar. Su bazlı cila çeşidinin, solvent bazlı cila çeşidine göre maliyeti düşüktür. Su bazlı cila ile solvent bazlı cila arasındaki fark solvent bazlı cila zeminde ince bir film tabakası oluşturur su bazlı cila ise aynı dayanıklılık performansı göstermesine rağmen bu tabaka yok denilecek kadar incedir böylece zemine temas edildiğinde ahşabın dokusu hissedilir. Uygulama yapılacak alanda kullanılan cilanın fiyatı 25 TL ile 140 TL arasında değişiklik gösterebilir.
Firmamız da yer alan teknik kadromuz, profesyonel kişiler arasından seçilmekte ve kullanılan araç ve gereçler ise son sistem kaliteli makinalar arasından tercih edilmektedir. Güvenilir firmalar arasında yer alan ve kalitesiyle siz değerli müşterilerimiz tarafından beğenilen firmamızı parke sistre m2 cila fiyat bilgisi için 7/24 arayarak detaylı bilgi alabilir, sizler için sunduğumuz kaliteli hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

soru kalıbı 1

Whatsapp
MİHRAB ZEMİN
MİHRAB ZEMİN
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?